​„Dzięki pracy wciąż czuję się młody” - Giorgio Armani

Giorgio Armani urodził się w 1934 roku we Włoszech, w miejscowości Piacenzy. W młodzieńczych latach marzył o tym, aby zostać lekarzem i nawet podjął studia medyczne, jednak jego plany uległy zmianom. Po dwóch latach przerwał studia i całkowicie poświęcił się modzie.

Pczątkowo pracował jako dekorator witryn w jednym z większych domów towarowych. W 1961 roku zaczął swoją pracę dla domu mody Nino Cerruti, gdzie spędził aż 9 lat. W międzyczasie realizował również niezależne projekty dla wielu innych firm. Dopiero w 1975 roku zdecydował się razem ze swoim partnerem, na założenie własnej firmy, która początkowo działała wyłącznie w zakresie mody męskiej. Rozwój nastąpił bardzo szybko i niedługo potem pojawiły się również projekty mody damskiej. 


Styl Armaniego jest wyjątkowy – łączy w sobie klasykę, elegancję, a jednocześnie wygodę i luz. To wszystko jest niezwykle trudne do osiągnięcia, zwłaszcza że od wielu lat niezmiennie jego projekty uznawane są na oryginalne. Istotne jest również zwrócenie uwagi na zabawę stylem – w strojach męskich znajdziemy elementy tkanin pasujące do kobiet i odwrotnie. Oprócz kolekcji mody Armani oferuje również elementy wystroju wnętrz, zachowane w charakterystycznym dla siebie stylu, co zaowocowało powierzeniu mu pieczy nad estetyczną stroną hotelu znajdującego się w najwyższym, obecnie, budynku świata - Burj Khalifa. Projektant stawia na klasyczne kolory: biel, beż, granat i czerń dominują w jego projektach. Sam mówi, że nigdy nie zaprezentuje się w czerwieni. Bez wątpienia jest to osoba uznawana za dyktatora zarówno mody męskiej, jak i damskiej, na całym świecie.


Armani nie kieruje się obowiązującymi trendami, od wielu lat niezmiennie to on je wyznacza. Pomimo swojego wieku wciąż mówi, że „dzięki pracy wciąż czuję się młody” i to jego przepis na sukces.

Koszyk

Suma: 0.00 PLN