Inspiracja jest wokół i wewnątrz nas - Attanasio Fabio

Fabio Attanasio urodził się w Neapolu, obecnie jednak mieszka w stolicy włoskiej mody - Mediolanie. Początkowo myślał o karierze sędziego, ale jeszcze za czasów studenckich zaczął poświęcać się modzie, spędzając swój wolny czas w pracowniach krawieckich. W swojej karierze zawodowej współpracował ze znanymi magazynami GQ Italia, Vedomosti czy Fashion Illustrated. Ostatecznie zdecydował się na założenie własnego bloga, który stał się wyrazem jego pasji i sposobem na dzielenie się nią z innymi.

W 2015 roku powstał nowy projekt jego autorstwa, czyli kolekcja okularów – The Bespoke Dudes - zarówno przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Każdy z produktów, który wybiera Fabio, wykonany jest ręcznie przez najlepszych znawców w swojej dziedzinie.Zalicza się do grona najlepiej ubranych Włochów. Jego styl naśladuje wiele osób, a on przez lata zdobył mocną pozycję we włoskim świecie mody i dzisiaj sam dyktuje trendy. W swojej pracy stara się również nakreślić różnicę między trzema stylami: florenckim, mediolańskim i neapolitańskim. Uwielbia Hiszpanię – jej kulturę, iberyjski sposób życia oraz hiszpański styl, który uważa za zbliżony do włoskiego – spokojny i miękki w przeciwieństwie do stylu angielskiego.Chociaż wiele osób uważa jego styl za elegancki, on sam mówi, że raczej nie ma jednej ramki, w którą można by go włożyć. Jest to rozwijająca się moda klasyczna lub jak ktoś woli neoklasycyzm. Jednocześnie Fabio zauważa, że elegancja jest wyrazem całej osobowości człowieka – jego zachowania, kultury, a nawet sposobu myślenia. Wygląd jedynie uzewnętrznia to, jakim człowiek jest naprawdę.


Podstawą w szafie są dla niego mokasyny, białe i niebieskie koszule, a także klasyczne spodnie męskie. Swoje stylizacje często uzupełnia szelkami, które można uznać za jego znak rozpoznawczy.

Koszyk

Suma: 0.00 PLN