Krawat jaki jest każdy widzi. Ale czy na pewno…

            Wydaje się, że zakup krawata to prosta rzecz. Znajdujemy, oglądamy, wybieramy. Kolor, materiał, faktura, rozmiar. Wszystko się podoba. Ale czy na pewno to wszystko co powinniśmy wiedzieć o naszym nowym zakupie?

Poniżej kilka technicznych informacji, dzięki którym uświadomimy sobie ile czynników wpływa na jego jakość i dzięki którym nowo kupiony krawat będzie nam długo służył.

 


Materiał

Przede wszystkim naturalne materiały: jedwab, wełna oraz mieszanki. Poliestrom mówimy stanowcze NIE!

Krawat na zdjęciu to jedwab z maszynowym haftem przedstawiającym jelenia. Jeden z naszych bestsellerów.

 

Podszewka

Krawat dobre jakości poznajemy po podszewce, która powinna być z jedwabiu lub z tego samego naturalnego materiału,  z którego wykonany jest krawat.

 


Szew główny

Szew główny to „kręgosłup”, który utrzymuje całą konstrukcję krawata. W naszych krawatach ten element jest przyszywany ręcznie jedwabną nicią. Szew główny powoduje, że krawat jest elastyczny, a przez to jego żywotność jest o wiele dłuższa. 

 

Szwy dodatkowe

Również są przyszywane ręcznie nicią jedwabną. Jest to jednocześnie wzmocnienie konstrukcji krawata.

 


Wypełnienie, czyli dusza krawata.

Mimo, ze niewidoczne to bardzo ważne. Krawat powinien posiadać wypełnienie wełniane lub bawełniane, co gwarantuje, że nie będzie się trwale deformował.


Jak widać  wiele części składowych krawata wpływa na jego trwałość. Dlatego warto zainwestować w krawat lepszej jakości i „zbudowany” z lepszych materiałów, bo będzie po prostu dłużej służył swojemu właścicielowi.

Koszyk

Suma: 0.00 PLN