Wybierając zegarek, trzeba zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii. W pierwszej kolejności należy wybrać najbardziej dogodny model. Znaczenie ma także kolorystyka, ozdobne detale, rozmiar szkiełka, styl dodatków i rodzaj tarczy oraz wskazówek. Nie mniej ważne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru odmierzacza czasu do nadgarstka osoby, która będzie go nosiła.

Dlaczego warto odpowiednio dobrać rozmiar zegarka do nadgarstka?

Aby zegarek dobrze spełnił swoje zadanie, pełnił funkcję stylowej ozdoby, a także był komfortowy w noszeniu, warto przed zakupem upewnić się, czy dany model idealnie pasuje do nadgarstka. Inwestycja, bez wcześniejszej przymiarki może skutkować brakiem zadowolenia i satysfakcji z zakupu. Zegarek będzie rzadko użytkowany, a nawet jeśli uda się go sprzedać, strata finansowa będzie nieunikniona. Dlatego, warto wcześniej, w punkcie stacjonarnym przymierzyć wymarzony model, tak aby idealnie dobrać rozmiar i czuć się komfortowo. 

Rozmiar koperty pasujący do nadgarstka

Nie ma jednoznacznego nakazu, który mówi, że osoby posiadające szczupły nadgarstek powinny nosić zegarek z malutką kopertą, a klienci z większym przedramieniem lepiej będą się prezentować w większych kopertach. Jednak wybierając wymarzony produkt, warto wziąć pod uwagę jego stosunek do ciała. 

Warto w pierwszej kolejności zmierzyć swój nadgarstek, a także kopertę jednego z zegarków. W ten sposób można ustalić pewien punkt odniesienie, dzięki któremu będzie łatwiej dobrać ten najlepszy model. Należy pamiętać, że trzeba wziąć pod uwagę nie tylko szerokość, ale też wysokość koperty. Istotne jest także zapoznanie się ze wskazówkami producenta, gdyż niektóre modele są przeznaczone dla mężczyzn, dlatego np. kobiety, które są zainteresowane szerszą tarczą powinny wybrać produkty z innego działu.

Dobór zegarka do nadgarstka – wskazówki

Na rynku dostępne jest wiele ciekawych modeli zegarków. Aby zakup nie okazał się rozczarowaniem, warto go dokładnie przemyśleć. Wiele firm oferuje w swojej ofercie te same modele zegarków, ale o różnych rozmiarach i wielkościach kopert, więc z powodzeniem każdy może dobrać coś do siebie. Niektórzy polecają, aby osoby o masywnym przedramieniu wybrały zegarki, które posiadają kopertę większą niż 40 mm. 

Ważne jest także dobranie paska. Nie może on być zbyt szeroki, żeby zegarek nie latał po nadgarstku, tylko utrzymywał się w stałym miejscu. Jednak, aby uniknąć obtarć, odparzeń i dyskomfortu nie można wybierać zbyt ciasnego paska. Dobrze, żeby zachować kilka milimetrów luzu.