Elegancja i nowoczesny, niepowtarzalny design, a zarazem wygoda… Elegancki zegarek do garnituru to taki dodatek, który musi być dobrze dopasowany. Modny, dobrze wybrany zegarek powinien docenić każdy mężczyzna. Tylko właśnie, nasuwa się pytanie, jaki zegarek do danego garnituru będzie najlepszy? Czy powinien mieć pasek, czy może lepsza będzie bransoleta? A może da się wybrać uniwersalny model zegarka dla mężczyzny?

Garnitury są obecnie szyte w różnym stylu, podobnie jest z zegarkami. Do jednych garniturów będzie bardziej pasował luksusowy, szykowny zegarek w kolorze złota z bransoletą, do innych skórzany, klasyczny. Jeśli chcemy postawić na uniwersalność to klasyczny, czarny pasek ze skóry i czarna tarcza zegarka pasuje do wielu garniturów. Jeśli mamy kontrastowy kolor muszki bądź krawatu, to może warto postawić na zegarek, który cechuje design nowoczesny, mniej uniwersalny, niepowtarzalny z jakimś ciekawym akcentem kolorystycznym, pasującym np. do muszki. Może to być po prostu czarny zegarek z charakterystycznym sekundnikiem w konkretnym, wybranym kolorze.

Dla tych, którzy lubią bardziej przykuwać uwagę nadaje się złota bransoleta. Co więcej, taka bransoleta nada każdej stylizacji elegancki look. Tak powinien wyglądać elegancki zegarek dla mężczyzny, który lubi wyróżniać się z tłumu. Dla bardziej wyciszonych, niezbyt lubiących wyróżniać się osób, stanowczo należy wziąć pod uwagę klasyczny pasek. Niewątpliwie zegarek to taki dodatek, który powinien dodawać mężczyźnie prestiżu, jak i być spójny z wizerunkiem pana, który go będzie nosił. Powinien podkreślać jego osobisty styl.

Ważne, aby zwrócić także uwagę na jakość wykonania danego zegarka. Czy ze stali szlachetnej, czy może z tytanu. Z jednej strony liczy się elegancja i piękna prezentacja przy męskiej dłoni, z drugiej trwałość i odporność zegarka na różnego typu uszkodzenia. Warto także sprawdzić, jakie mechanizmy znajdują się wewnątrz danego modelu. Wygląd to jedno, a funkcjonalność drugie.

Czy mężczyzna wybierze zegarek w kolorze złota z bransoletą, czy klasyczny, czy z nowoczesnym designem, jedno jest pewne: elegancki zegarek do garnituru powinien charakteryzować się najlepiej minimalistycznym stylem. Kolory, które warto wziąć jeszcze pod uwagę, oprócz wymienionego już złota i czerni, to jeszcze uniwersalne srebro i brąz. To właśnie takie zestawienie kolorów najlepiej pasuje do różnych garniturów, koszul, krawatów i muszek. Oczywiście, trzeba dobrać odpowiednio pod kolor garnituru i tak, aby się czuć samemu dobrze z takim, a nie innym dodatkiem.

Jeśli wybieramy taki elegancki zegarek na prezent, to wtedy warto jednak postawić na klasykę i czarny, skórzany pasek. Do takich zegarków często dołączane są już oryginalne, eleganckie pudełka. Jeśli jednak chcemy opakować pudełko jeszcze w ozdobny papier, pamiętajmy, aby wszystko ze sobą pięknie współgrało. Na pewno elegancki zegarek jest dobrym pomysłem na prezent, bo to taki dodatek, który przyda się każdemu mężczyźnie! Modny, stylowy zegarek doceni każdy elegancki Pan!